Przedszkole Niepubliczne Akademia Przedszkolaka powstało w roku 2013.

Głównym założeniem jest dzialnie zgodne z pedagogiką Korczakowską, wg której dziecko ma prawo do:

- szacunku (dla niewiedzy, dla smutku, niepowodzeń i łez, dla misterium poprawy, dla młodego wysiłku i ufności, dla pracy poznania, dla tajemnic i wahań ciężkiej pracy wzrostu dla własnych słabości);

- miłości;

- tajemnicy;

- samostanowienia.

W relacji wychowawca- wychowanek obowiązuje koncepcja partnerstwa, która wyraża się wzajemnym porozumieniem, współdziałaniem, wspólnym uzgadnianiem żywotnych dla obu stron spraw, zaufaniem do dziecka, do jego rozsądku i umiejętności.

W przedszkolu zajęcia są prowadzone w grupach w salach dydaktycznych połączonych ze sobą funkcjonalnie i przestrzennie.

Dzieci mają możliwość leżakowania.

Wszystkie działanie kadry przedszkola zmierzają do prawidłowego rozwoju emocjonalnego i fizycznego dzieci