Zajęcia podstawowe

Zajęcia podstawowe – opłaty za zajęcia zawarte w czesnym.

Rytmika – 1 x w tygodniu;

Zajęcia plastyczne – 1 x w tygodniu;

Język angielski – 5 x w tygodniu;

Aktywny przedszkolak zajęcia ogólnorozwojowe – 2 x w tygodniu;

Mały Odkrywca – 1 x w miesiącu;

Zajęcia teatralne – 1 x w miesiącu;

Mały Europejczyk – 1 x w miesiącu;

Mały kuchcik – 1 x w miesiącu;

Joga - 1 x w tygodniu

Opis zajęć podstawowych.

W tym roku w naszym przedszkolu realizujemy projekt „Mały Europejczyk”, dzięki któremu dzieci poznają kulturę innych krajów. Oprócz wielu wiadomości geograficznych, będą mogły spróbować lokalnej kuchni, by poczuć się, jakby tam były. Całość urozmaicą tematyczne prace plastyczne, konkursy i zabawy.

Październik - Włochy                           Luty - Grecja

Listopad - Francja                                Marzec - Hiszpania

Grudzień - Finlandia                             Kwiecień - Anglia

Styczeń - Austria                                 Maj - Holandia

Zważywszy  na to iż rozwój dziecka jest najważniejszym celem edukacji przedszkolnej, nie możemy zapominać o tym, iż dzieci w tym wieku są spragnione wszelkich ciekawostek dlatego dwa razy w miesiącu odbywają się zajęcia pt. „Mali Odkrywcy”. Proste doświadczenia mają zachęcić dzieci do poszukiwania zjawisk, które będą je zachwycały, dziwiły oraz skłaniały do poszukiwania odpowiedzi. Na wiele pytań odpowiedź odnajdą dopiero w szkole jednakże ciekawość jaka zostanie rozbudzona u dziecka w wieku przedszkolnym jest bezcenna.

TEMATY MAŁEGO ODKRYWCY

Stary wulkan

Nadchodzi noc

Mały detektyw

Ekoludek

Zaczarowane monety

W starym kinie

Wesoły balonik

Zabawa z cieniem

Niewidzialne pismo

Magiczna woda

Niebieski ziemniak

Zabawa z olejem

Wielkanocne jajko

Jak powstają chmury?

Słone sopelki

Co się rozpuści?

Fontanna

Trzy smaki

W którą stronę wieje wiatr?

Wędrujące kropelki

J. ANGIELSKI. Celem tych zajęć jest osłuchanie się i zapoznanie dzieci z podstawowymi zwrotami z języka angielskiego.

RYTMIKA - w każdą środę dzieci bawią się i uczą na zajęciach z rytmiki. Program dostosowany jest do możliwości dzieci, dzieci poznają muzykę i pokonują kolejne stopnie jej wtajemniczenia. Sprawą najważniejszą podczas zajęć jest dobra zabawa. Poprzez śpiew, ruch przy muzyce, słuchanie muzyki, tworzenie muzyki, taniec, grę na instrumentach perkusyjnych, logarytmikę i inne formy obcowania z muzyką następuje wspomaganie rozwoju dzieci zarówno w sferze psychicznej, fizycznej jak i umysłowej.

„AKTYWNY PRZEDSZKOLAK” czyli zajęcia  ruchowo-sportowe, odbywają się  2 razy w tygodniu mają na celu  wspomaganie rozwoju sprawności ruchowej, kondycyjnej, koordynacyjnej i manualnej, wyrabianie pozytywnych cech charakteru jak zdecydowanie, odwaga, wytrwałość i pewność siebie. To ćwiczenia, gry i zabawy ruchowe z wykorzystaniem piłek oraz innych przyrządów dla dzieci w wieku przedszkolnym.

Raz w miesiącu organizujemy KUCHCIKOWO dzieci czynnie uczestniczą w przygotowywaniu  potraw, poznają  ich smaki, uczą się samodzielnego przyrządzania  posiłków, dbając jednocześnie o higienę i bezpieczeństwo.