O PRZEDSZKOLU

Nasze przedszkole od 2013 roku istniało jako Przedszkole Niepubliczne Akademia Przedszkolaka. We wrześniu 2018r. placówka zmieniła status na przedszkole publiczne i przyjęła nową nazwę Przedszkole Publiczne „Naszych Dzieci” z Oddziałami Integracyjnymi prowadzone przez operatora prywatnego.Przedszkole mieści się w budynku wolnostojącym, w którym znajdują się 4 sale dydaktyczne, sala integracji sensorycznej, gabinet psychologa oraz gabinet logopedy. Przy przedszkolu znajdują się dwa ogrodzone place zabaw do dyspozycji tylko dla naszych przedszkolaków. Oba place zabaw są w pełni wyposażone zapewniając doskonały rozwój fizyczny dziecka oraz świetną zabawę spełniając przy tym wszelkie normy bezpieczeństwa. Każda sala dydaktyczna wyposażona jest we własną łazienkę, dostosowaną do potrzeb dzieci w wieku przedszkolnym oraz zabawki i pomoce dydaktyczne również dostosowane do potrzeb i możliwości rozwojowych dzieci. W przedszkolu znajduje się tablica multimedialna, a także biblioteczka dla przedszkolaków i ich rodziców.Przedszkole czynne jest od poniedziałku do piątku w godzinach 6:30-17:00. Między 8:00 a 13:00 realizowana jest podstawa programowa wychowania przedszkolnego, w czasie której przedszkole oferuje wiele zajęć, tj.: logopedia, zajęcia z psychologiem, język angielski, programowanie i robotyka, szachy, integracja sensoryczna, elementy rytmiki. Przedszkole realizuje również program „Mały Odkrywca”, „Mały Kuchcik” oraz „Mały Europejczyk”.  Ponadto posiadamy szeroki wachlarz zajęć dodatkowych do wyboru, odbywających się poza godzinami podstawy programowej: piłka nożna, balet, taniec współczesny, karate, język angielski, koszykówka, zumba.Do tradycji przedszkola należy organizacja wydarzeń tj.: Pasowanie na przedszkolaka, Dzień Chłopca, Dzień Przedszkolaka, Dzień Dyni, Dzień Kobiet, Pierwszy Dzień Wiosny, Dzień Rodziny (festyn) oraz przedstawienie zimowe, z okazji Dnia Mamy i Taty, a także Dnia Babci i Dziadka.Dzieci z naszego przedszkola z powodzeniem biorą udział w różnych konkursach między przedszkolnych i gminnych. W roku 2018/2019 nasza podopieczna Iga (5 lat) zajęła III miejsce w Gminnym Konkursie Recytatorskim, a grupa Zabawnych Smerfików (4- latki) zajęła II miejsce w Gminnym Konkursie Teatralnym. Udział naszych przedszkolaków w takich wydarzeniach jest dla nich przede wszystkim dobrą zabawą oraz zdobywaniem nowej wiedzy i umiejętności.Doświadczenie w działaniach naszych nauczycieli i pracowników daje szansę na indywidualny i harmonijny rozwój każdego dziecka, wspomaganie dziecka w poznawaniu i porządkowaniu otaczającej go rzeczywistości oraz pomoc w odkrywaniu i rozwijaniu indywidualnych uzdolnień.

MOTTO PRZEDSZKOLA

„Dziecko chce być dobre. Jeśli nie umie- naucz. Jeśli nie wie- wytłumacz. Jeśli nie może- pomóż”