ZAJĘCIA DODATKOWE

Zajęcia dodatkowe realizowane poza podstawą programową odbywają się w godzinach od 13:30 do ok. 15:00
W roku szkolnym 2019/20 dyrekcja wraz z opinią rodziców proponuje następujące zajęcia:

Balet – podczas zajęć dzieci mają możliwość rozwoju naturalnej i spontanicznej potrzeby tańca a przede wszystkim ruchu. Dzieci uczą się koordynacji ruchów, panowania nad własnym ciałem, wdzięku i płynności ruchów. Płatność: 40zł/mc – zajęcia odbywają się 1 raz w tygodniu.

Taniec – Na pełnych energii zajęciach dzieci będą miały okazję poznać elementy takich tańców jak: disco dance, hip hop. Choreografie tworzone są do najpopularniejszych utworów muzyki pop oraz muzyki dla dzieci. Zajęcia z tańca nowoczesnego dają możliwość wszechstronnego rozwoju. Kształtują poczucie rytmu, pozwalają lepiej poczuć możliwości swojego ciała, poprawiają koordynację ruchową, pomagają w przełamaniu nieśmiałości, ale przede wszystkim dostarczają mnóstwo radości i pozytywnej energii. Płatność: 40zł/mc – zajęcia odbywają się 1 raz w tygodniu.

Koszykówka -  są to zajęcia ogólnorozwojowe z elementami koszykówki dedykowane dla maluchów już od 3 roku życia. Zajęcia rozwijają motorykę ciała i zdolności ruchowe oraz budują w prawidłowy sposób mięśnie. Poziom trudności dostosowany jest do możliwości grupy. Dla najmłodszych opracowany jest program oparty na zasadach zabaw ruchowych. U starszaków dołożone są zróżnicowane ćwiczenia sprawnościowe. Dzięki temu koszykówka dla dzieci jest bardziej przystępna. Bez przymusu, bez żmudnych powtórzeń, bez nudy. Zapewniona jest doskonała zabawa podczas każdego treningu. Podczas spotkań maluchy są stale pod czujnym okiem trenera oraz w szczególnych przypadkach również nauczyciela lub pomocy.   Płatność: 40zł/mc – zajęcia odbywają się 1 raz w tygodniu.

Piłka nożna - W czasie zajęć dzieci, wykorzystują różne przybory, uczą się prowadzić piłkę, uderzać ją na bramkę jak i grać w mini meczach piłkarskich
Nadrzędnymi celami zajęć jest nauka postawy fair play oraz wzajemnego szacunku, wzmacnianie potrzeby ruchu z wykorzystaniem gier i zabaw, kształtowanie koordynacji ruchowej oraz poczucia równowagi,  propagowanie zdrowego trybu życia i wzmacnianie relacji między opiekunami i dziećmi z wykorzystaniem zabaw i gier z elementami piłki nożnej. Płatność: 40zł/mc – zajęcia odbywają się 1 raz w tygodniu.

Zumba - dla przedszkolaków wspaniały czas relaksu, rozrywki i fitnessu. Podczas zajęć dzieci uczą się nie tylko tańca, ale też równowagi oraz koordynacji. Zumba promuje zdrowy styl życia u dzieci oraz wyrabia takie umiejętności jak: odpowiedzialność, zaufanie oraz pracę zespołową, zajęcia korzystnie wpływają na rozwój intelektualny dzieci, a jednocześnie są świetną zabawą.  Płatność: 40zł/mc – zajęcia odbywają się 1 raz w tygodniu.

Karate - w trakcie zajęć dzieci budują pewność siebie, uczą się szacunku, odwagi, odpowiedzialności i wytrzymałości. Wzmacniają mięśnie odpowiedzialne za prawidłową postawę oraz wszystkie grupy mięśniowe poprzez gry i zabawy ruchowe, dzieci uczą się umiejętności pracy w grupie. Trenerzy przekazują dzieciom pozytywne wartości, zajęcia uczą empatii i niesienia pomocy drugiej osobie oraz wzajemnego zrozumienia. Płatność: 40zł/mc – zajęcia odbywają się 1 raz w tygodniu.

Angielski - Nauka języka angielskiego od najmłodszych lat ma swoje zalety. Mózg dziecięcy chłonie jak gąbka – bardzo szybko przyswaja nowe wiadomości. Warto wykorzystać te zdolności i zacząć naukę języka jak najwcześniej. Dzięki temu dziecko w sposób naturalny przyswoi nowe słówka i zwroty, co będzie świetną bazą dla dalszej językowej edukacji. Dla dzieci w wieku przedszkolnym zajęcia odbywają się w oparciu o muzykę, piosenki, formę zabawy, więc nauka nie jest nudna i dziecko radośnie bierze w niej udział. Płatność: 50zł/mc – zajęcia odbywają się 2 razy  w tygodniu.

MOTTO PRZEDSZKOLA

„Dziecko chce być dobre. Jeśli nie umie- naucz. Jeśli nie wie- wytłumacz. Jeśli nie może- pomóż”